Цікаві завдання для розвитку мислення. Серія 6

2759

Серія 6 «Просторові фантазії»

Ця серія спрямована на розвиток та тренування просторового мислення, а саме його здатності оперувати уявними двох та трьох вимірними об’єктами. Тренування пам’яті також досягається в повній мірі, оскільки дитині необхідно утримувати в уявленні та запам’ятовувати попередні дії та операції.
У випадку, коли дитині складно оперувати уявними об’єктами, до виконання завдання треба залучити спочатку уявну серветку, як реально існуючий об’єкт, і якщо складно оперувати з реальним об’єктом в уяві – беремо реальну серветку та ножиці. Демонструємо дитині реальну дію та операцію, що призводить до отримання необхідних конструкцій. Надаємо їй можливість виконувати всі дії самостійно. Виконання реальної дії домотає дитині розвивати просторове мислення та оперувати уявними об’єктами в подальшому.
Інколи достатньо один раз виконати таку процедуру з розрізання та розгортання реальної серветки, щоб дитина зрозуміла принцип. А інколи в гру «Давай робити сніжинки» треба грати значно довше, щоб натренувати просторові уявлення.
При використанні цього завдання з більш дорослими школярами можна виявити рівень розвитку просторових уявлень і певну готовність до вивчення стереометрії. Якщо спостерігаються проблеми у вивченні геометрії, зокрема стереометрії , то робота з такими завданнями є необхідною. У такому випадку необхідно спеціально розвивати просторове мислення та здатність оперувати з уявними геометричними об’єктами.

Художник: Ільницький Є.О.

Відповіді:
№ 1 – 4
№ 2 — 5
№ 3 — 1
№ 4 — 1
№ 5 — 2
№6 — 5
№7 — 1
№8 — 5
№ 9 — 4
№10 — 1
№ 11 — 3